8 lietas, ko tu nezināji par vīrieti un seksu

Pastāv apgalvojums, ka vīriešiem sekss ir kā pica: pat, ja tas ir slikts, tas tomēr ir labs. Bet tas ir tikai viens no daudziem seksuālajiem mītiem, ko mums gribētos aizmirst uz visiem laikiem.

Mēs vienmēr runājam par atšķirībām starp sievieti un vīrieti, bet man šķiet, ka tiek krietni vien pārspītēts.

Tā saka Abraham Morgentaler, autors grāmatai “Why Men Fake It: The Totally Unexpected Truth About Men and Sex.”Men’s Health Boston vadītājs un uroloģijas asociētais klīnikas profesors Hārvardas Medicīnas skolā, Morgentalers ir palīdzējis vīriešiem ar viņu seksa dzīvi jau gandrīz 25 gadus. Kā parāda viņa grāmatas nosaukums,viņš savas prakses laikā  ir piefiksējis ne vienu vien interesantu atgadījumu.

Tāpēc profesors mūs izglītos ar dažām no pārsteidzošākajām lietām, ko sievietes nezina par vīriešiem un seksu. Tu noteikti vēlēsies iekārtoties ārtāk un uzzināt:

Vīrietis var un tēlo orgasmus

Viens no prakses piemēriem, kas iedvesmoja grāmatu – vīrietis atnāk pie profesora ar sūdzībām, ka vinš, esot kopā ar draudzeni, nezina kā pārstāt tēlot orgasmus. Vīrietis nav bijis spējīgs kulminēt dzimumakta laikā lielāko daļu gadījumu, bet kopš ir saticis meiteni, kura viņam ir svarīga, vīrietis sācis tēlot orgasmu, lai meitene neapvainotos. Šokējoši? Bet viņš nav vienīgais.

Rakstot grāmatu un runātot ar cilvēkiem par to – tas bija pārsteidzoši, cik daudz vīriešu atzina, ka ir tēlojuši.

Bet kā tad ar pierādījumiem? Ja jūs lietojat prezervatīvu, jūs drošvien neko nepamanīsiet, ja viņš no tā ātri atbrīvosies. Ja jūs nelietojat prezervatīvu, rodas jautājums, cik daudz šķidruma ir tur lejā un cik informēta ir sieviete?

Vīriešu orgasms ne vienmēr ir ar pierādījumiem

Nopietni! Dažos gadījumos vīrietis var piedzīvot orgasmu bez ejekulācijas. Visbiežāk vīrieši, kuriem ir diabēts, atvere uz urīnpūsli īsti labi neaizveras un sperma var nonākt atpakaļ urīnpūslī (no tā atbrīvojas, kad viņi urinē pēc seksa). Vēl nedaudz biežāks gadījums ir vecāki vīrieši, kuriem ir bijusi radikāla prostatektomija. Un, lai gan Morgentalers nav pilnīgi pārliecināts par šo, bet cilvēki, kuri praktizē tantrisku seksu, bieži uzskata, ka vīrieši var izjust orgasmu bez ejakulācijas.

Viņi tēlo tā paša iemesla dēļ, kāpēc to dara sievietes

Saskaņā ar lielāko daļu no vīriešiem, kurus Morgentalers ir ārstējis, galvenais iemesls, kāpēc tiek tēlots orgasms ir, jo tas vienkārši seksa laikā nav bijis (kas ir arī viens no iemesliem, kāpēc sievietes tēlo). Varbūt viņš ir pārāk daudz dzēris, viņš jūtas norūpējies vai viņš lieto medikamentus pret uztraukumu vai depresiju, kas palielina iespēju nepiedzīvot orgasmu.

Tas ir gandrīz tas pats, kas notiek ar sievietēm. Notēlot orgasmu ir veids, kā pateikt savam partnerim, ka viņš/viņa tik un tā visu izdarīja lieliski, viss ir kārtībā un tagad pietiks.

Būtībā abi dzimumi tēlo diezgan nesavtīgu iemeslu dēļ.

Jaunākiem vīriešiem arī ir problēmas ar erekciju

Tie nav tikai gados vecāki cilvēki, kuri meklē seksa terapiju un mazās zilās tabletītes.

Vīriešiem – ieskaitot jaunus vīriešus – ir daudz seksuāla rakstura problēmu.

Tās nav tikai erekcijas problēmas. Priekšlaicīgu ejekurāciju skar aptuveni 20 procentus vīriešu, saka profesors.

Vīrieši ne vienmēr ir `gatavi`

Šī doma, ka vīrireši vienmēr ir gatavi, vienmēr griboši – īstenībā nav patiesa.

Tā varētu būt taisnība 18 gados, bet viss mainās līdz ar atbildības pastiprināšanos. Mēs domājam, ka tas ir normāli, ja nejūtamies omā, jo esam stresā vai sapūcējušies, bet dažādu iemesli dēļ mēs pieņemam, ka vīrieši ir imūni pret šīm lietām. Bet tā nav. Tātad, ja viņš nejūt, ka šovakar ir uz to gatavs, neizbīsties – tas ir pilnībā normāli, ka vīrietis šonakt ar tevi nenodarbosies ar seksu.

Vīrieši biežāk pievērš uzmanību tavai baudai, nekā savai

Tas ir mīts, ka vīrieši guļamistabā var būt nedaudz savtīgi. Morgentalers savā praksē ir sastapis ne vienu vien gadījumu, kuros viss ir tieši pretēji. Vīrieši, tāpat kā sievietes, visbiežāk ir ieinteresēti apmierināt savu partneri.

Kamēr vīrietim ir jebkādas jūtas pret savu partneri – pat vienkāršas patikšanas līmenī – lielā mērā bauda izpaužas vēlmē izskatīties labi viņas acīs.

Viens no Morgentālera mīļākajiem šī gadījuma piemēriem ir pacients, kurš ir paralizēts un beidzot, ar dzimumlocekļa injekciju palīdzību, bija radusies iespēja nodarboties ar seksu ar savu sievu. Viņš bija saviļņots un stāstīja profesoram, ka viņš atkal juties kā vīrietis, bet pats šīs sajūtas nespēj izjust. Šis stāsts ir par to, ko tas viņam nozīmēja – būt baudas sniedzējam.

Vēl viens pimērs: vīrieši nāk uz praksi, lai vaicātu, kā iegūt spēcīgāku erekciju. Bet lieta tāda – dzimumlocekļa stingrums neko nedot jūtīgumam vai orgasmam – tas ir tikai stingruma līmenis, ar kuru nodrošināt baudu partnerei. Tas nekādā ziņā nav saistīts ar vīrieti, bet gan ar to, kas viņš grib būt savas partneres priekšā.

Daži vīrieši ir īpaši jūtīgi, ja runa ir par seksuālo sniegumu

Vēlreiz – mēs nemaz neesam tik dažādi, vai ne? Morgentāleram ir bijis pacients, kura seksuālais sniegums ir atkarīgs no katra negatīvā komentāra vai sliktas pieredzes. No skarbā vīrieša, kurš savā birojā salūzt, līdz vīrietim, kurš ir izmisumā, kad uzzinājis, ka viņa sieva ir tēlojusi orgasmu. Šie gadījumi liecina par to, ka dažu vīriešu pašapziņa un vīrišķība ir dziļi iesakņojusies veidā, kā viņi caur saviem seksuālajiem partneriem redz sevi. Pilnīgi skaidrs, ka tas nenozīmē, ka tev vajadzētu melot savam vīrietim par to, cik lielisks viņš ir gultā (tu negribētu, ka kādrs tā pat darītu arī tev).

Ja sieviete vēlas zināt labāko veidu, kā saglabāt pozitīvas attiecības, tad – ja vīrietis seksuāli tevi ir apmierinājis, dari to zināmu. Pat vienkārš – tu biji lielisks – var darīt brīnumus.

Izrādās tev varētu būt lielāka dzimumtieksme, nekā viņam

Morgentālers uzskata, ka esam seksuālās tieksmes maiņas vidusceļā. Mūsdienās sievietes ir seksuāli atbrīvotākas un atvērtākas, lai pavaicātu ko tieši viņas vēlas gultā, kas pārsvarā ir pozitīvi. Bet interesanti, ka tas vairo darbu tādiem ārstiem kā Morgentālers. Proti, vīriešiem piemīt stereotips, ka viņiem vajadzētu būt augstākam libido, lai gan tas nepadara to par taisnību.

Aizvien vairāk savas prakses laikā nāk vīrieši un stāsta par savām attiecībām, kurās viņu partneres vēlas seksu daudz vairāk nekā viņi paši.

Tas nenozīmē, ka viņu degsme ir mazāka, vienkārši dažām sievietēm ir spēcīgāka dzimumtieksme. Tā noteikti vienmēr ir bijusi taisnība, bet kulturāli viņas to tik ļoti nav izpaudušas, kā tas notiek mūsdienās. Patiesībā aizvien vairāk vīriešu nāk pec palīdzības un jautā, kā viņi varētu turēt līdzi savām partnerēm. Vīrieši, kuri gultā var izturēt vienu vai divus piegājienus, meklē Viagru, lai izturētu arī trešo – pat, ja viņiem nav erekcija.

Mēs nebūt nevēlamies, lai sievietēm būtu zemāks libido vai lai viņas justos neērti par savu pastiprināto iekāri. Tā vietā – tas nozīmē, ka abiem dzimumiem ir jāpieņem, ka ir iespējams nevienmērīga dzimumtieksme (abos virzienos) un tas ir pavisam normāli.

8 Things You Never Knew About Men and Sex

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s