5 lietas, kas ar tevi notiek, kad pārtrauc nodarboties ar regulāru seksu

Šķiršanās, darbs, ceļošana, ar darbu saistītie izbraukumi: ir daudz iemeslu, kāpēc tava seksuālā dzīve var apstāties. Pārsteidzoši, bet tavs “tukšuma” periods var būt biežāks, nekā tu maini gultas veļu.

Lūk, piecas lietas, kas ar tevi var notikt, kad sekss vairs nav tik bieži, cik gribētos:

1. Tu jūties noraizējusies

Fakts: Sekss palīdz cilvēkiem plūst pa straumi. Skotu pētnieki atklājuši, ka cilvēki, kuri atturas no seksa, cīnās ar stresa situācijām vairāk, piemēram, publiskas uzstāšanās likā, nekā tie, kuri bijuši dzimumsakaros vismaz vienreiz divu nedēļu laikā. Dīvaini, vai ne? Lūk, kā tas darbojas: Seksa laikā, smadzenes izdala labsajūtas ķimikālijas, piemēram, endorfīnu un oksitocīnu, kas palīdz justies labāk.

2. Lielāka iespējamība saslimt ar gripu vai saaukstēties

Mazāk seksa var pakļaut tevi mikrobu varai un diemžēl tev var pasliktināties arī imūnsistēma. Pensilvānijas Wilkes-Barre University pētnieki atklājuši, ka cilvēkiem, kuriem sekss ir vienreiz vai divreiz nedēļā, par 30 % palielinās antivielu skaits, kas kalpo kā pirmā aizsardzības līnija pret vīrusiem, salīdzinājumā ar tiem, kuriem sekss ir bijis retāk vai nekad.

3. Risks saslimt ar urīnceļu infekcijām samazinās

Apmēram 80 % no urīnceļu infekcijām rodas 24 stundu laikā pēc seksuāla sakara, balstoties uz informāciju, kas publicēta žurnālā American Family Physican. Seksa laikā vagīnā baktērijas var nonākt urīnizvadkanālā, kur var rasties infekcija. Tātad no gaišās puses, kad tu pārstāj nodarboties ar seksu, risks sastapties ar sāpīgu urinēšanu samazinās, kas ir liels pluss.

4. Ja tu esi attiecībās – tas var kļūt dīvaini

Seksa trūkums var ietekmēt tavu attiecību drošību, saka eksperti. “Neesošs sekss attiecībās var ietekmēt tavu pašapziņu un samazināt oksitocīna līmeni vai citus hormonus, ” saka Les Parrott, psihologs un autors grāmatai “Saving Your Marriage Before It Starts”. Tas arī var vairot bailes, ka viens no Jums var meklēt seksuālo apmierinājumu citur.

Lai nu kā, Parrots vēlas pateikt, ka attiecībās laiks bez seksa nenozīmē, ka tu nevari būt laimīga. Kopš sekss ir tikai viens no seksualitātes izpausmes līdzekļiem, skūpsti, sadošanās rokās un komplimentu izteikšana vat palīdzēt tev justies emocionāli tuvāk savam partnerim – pat ja fiziski neesat savienoti.

5. Tu vari sākt justies nomākta, bet ne tā iemesla dēļ, ko tu domā

Saskaņā ar pētījumu žurnālā Archieves of Sexual Behavior, sievietes, kurām ilgāku laiku nav bijis sekss, jūtas daudz nomāktākas. Bet seksa trūkums nav īstais iemesls, kas nospiež sievieti pie zemes. Pētījums atklāj, ka sievietes, kuru partneri akta laikā lietojuši prezervatīvu, nejūtas laimīgākas. Pētnieki saka, ka spermā ir dažādi svienojumi – melatonīns, serotonīns un oksitonīns – kam var būt garstāvokli uzlabojoša ietekme. Saprotams atcerēsimies arī to, ka ir daudz iemeslu, kāpēc neaizsargāts sekss ir veselībai kaitīgs.

5 Things That Happen When You Stop Having Regular Sex

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s